סביבון מגנטי מרחף באוויר

SKU
סביבון מגנטי מרחף באוויר
89.00 ₪
אזל מהמלאי
סביבון מרחף באוויר בכוח מגנטי בלבד
סביבון מגנטי מרחף באוויר
סביבון ג'ירו מרחף באוויר בכוח מגנטי בלבד
סביבון מגנטי מרחף באוויר
אינו דורש סוללה או מקור חשמל
צעצוע וגאדג'ט מדליק.
מתאים כמתנה לכל השנה ולא רק לחנוכה.
פלא אמיתי שישאיר אתכם מוקסמים כל פעם מחדש
אתגר לא פשוט אך ההצלחה מתגמלת
מניחים את המשטח השקוף על הבסיס הכחול
מסובבים את הסביבון על המשטח שקוף
לאט לאט מרימים ומרחיקים את המשטח השקוף מהבסיס הכחול תוך כדי סיבוב הסביבון
יש להגיע למצב שהסביבון מרחף באוויר לבדו ואז מזיזים את המשטח השקוף והסביבון ממשיך לרחף בעצמו
מתנה מקורית לחנוכה ולכל חובבי הפיזיקה
משחק חווייתי ומרתק לכל המשפחה
מידות הבסיס: גובה 2 ס"מ, אורך ורוחב 12 ס"מ
צבע: כחול. ראה תתמונה
משקל: 400 גרם.
מוגש בתוך מארז מתנה הכולל הוראות שימוש. ראה סרטון.

סביבון מגנטי מרחף באוויר | סביבון ג'ירו מרחף באוויר בכוח מגנטי בלבד | סביבון מגנטי מרחף באוויר
להפתיע במתנה מגניבה אשר תמשוך את תשומת הלב של כולם ותגרום גם למבוגרים לשחק בסביבון, אז יש לנו את הדבר בשבילכם.

הלהיט לחג החנוכה ולכל לחובב גאדג'טים ןפיזיקה.
סביבון מגנטי מרחף באוויר. יש המכנים את הפלא סביבון UFO מכיוון שהוא מזכיר צלחת מעופפת של חייזרים המעופפת במסתוריות ללא מנוע נראה לעין. סביבון זה אינו דורש שום מנוע ושום אנרגיה חשמלית, הוא פשוט מנצל בחוכמה את חוקי הפיזיקה. יש בו אלמנט חינוכי מכיוון שהילדים מגלים סקרנות לגבי האופן שבו הסביבון עובד. הסביבון מתנגד לגרביטציה על פי עיקרון הדחייה המגנטית. כאשר מסובבים את הסביבון נוצר מצב שבו סכום הכוחות הפועלים על הסביבון בנקודה הספציפית במרחב הוא שווה לאפס, דבר המאפשר לאזן את הסביבון בצורה מושלמת באוויר.אופן השימוש: לפני המשחק חשוב לוודא שאתם נמצאים באזור ללא השפעות מגנטיות כמו לדוגמא רמקולים או דברים מתכתיים שנמצאים בסביבה.

1. מניחים את המשטח השקוף על הבסיס הכחול.
בשלב הראשון יש להניח את הבסיס המגנטי הכחול על משטח ישר ומאוזן ככל הניתן (שולחן לצורך העניין יכול להיות מעולה) ועל גבי הבסיס המגנטי יש להניח את משטח הפלסטיק השקוף.

2. מסובבים את הסביבון על המשטח שקוף.
לאחר מכן, לוקחים את הסביבון (שגם הוא עשוי מגנט בקוטביות הפוכה לבסיס), מניחים את חודו בדיוק במרכז ומסובבים. ברגע זה תחושו משיכות מגנטיות חזקות שיקשו עליכם לסובב את הסביבון ועושה רושם שלא ניתן לסובב את הסביבון על המשטח המגנטי (כי בגלל הקוטביות ההפוכה לבסיס הוא מתהפך על צידו כל הזמן), אך אל דאגה לאחר מספר ניסיונות תצליחו לסובב אותו וברגע שתצליחו ותקבלו את הטאצ', תוכלו לעשות זאת בקלות כל פעם מחדש (הכל עניין של תרגול).

3. לאט לאט מרימים ומרחיקים את המשטח השקוף מהבסיס הכחול תוך כדי סיבוב הסביבון. יש להגיע למצב שהסביבון מרחף באוויר לבדו ואז מזיזים את המשטח השקוף והסביבון ממשיך לרחף בעצמו.
ברגע שהסביבון מסתובב, הרימו מיד (לא לחכות יותר מידי) את משטח הפלסטיק השקוף יחד עם הסביבון באיטיות עד למקום בו הסביבון יתנתק לבד מהפלסטיק השקוף וירחף באוויר. חשוב מאוד לבצע את כל הפעולה הזאת באיטיות מירבית תוך כדי שאתם שומרים על יציבות הסביבון. במידה והסביבון מאבד מהיציבות, תורידו את המשטח קצת למטה, עד שהסביבון יתייצב בחזרה ותרימו את המשטח בחזרה עד למקום בו הסביבון יתנתק מעצמו (בלי עזרתכם) מהפלסטיק השקוף וירחף באוויר.כעת, מכיוון שהסביבון קל, מה שיקרה זה שהסביבון יתרומם באוויר, יצא מאזור ההשפעה המגנטית ויברח לכיוון מסוים. בשלב זה, יש להוסיף לסביבון משקל באמצעות הוספת דסקיות עליו. קחו את שקית הדסקיות והוסיפו לסביבון בין 2 ל - 4 דסקיות מתכת ופלסטיק ביחד ומעליהם את הגומי השחור. סובבו והרימו שוב את משטח הפלסטיק השקוף ביחד עם הסביבון. במידה והסביבון נראה לכם עדיין קל מידי או לחילופין כבד מידי יש להוציא או להוסיף דסקיות עד אשר מגיעים לאיזון מוחלט.

כאשר הגעתם למצב שהסביבון מאוזן אך בכל זאת בורח הצידה (באיטיות) אז ייתכן שהבסיס המגנטי הכחול נמצא בשיפוע. קחו את אחד המאזנות הכחולות, הניחו מתחת לבסיס המגנטי הכחול והרימו טיפה את הבסיס כדי שיהיה מאוזן ולא בשיפוע. כעת, נסו שוב עד אשר תגיעו לאיזון מוחלט (ייתכן ותצטרכו להשתמש בשתי המאזנות הכחולות). ברגע שתגיעו לאיזון מוחלט, הסביבון יסתובב באוויר בגובה של 2-3 ס"מ מעל הבסיס המגנטי הכחול ביציבות מדהימה למשך זמן רב.

לסיכום: ליהנות או סתם בא לכם צעצוע מדליק חדש, שתוכלו לשרוף איתו כמה שעות, הומצא סביבון הג'ירו המגנטי הזה שכל מי שיביט בו ישתהה ארוכות לנוכח הפלא המרחף באוויר.